06 kwietnia 2020 10:08 | Aktualności

Informacja KPP w Wieruszowie

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, oraz wejściem w dniu 31 marca 2020 roku Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zwracam się z ogromną prośbą o możliwość zamieszczenia na Państwa stronach internetowych oraz przesłania za pomocą dziennika elektronicznego poniższego komunikatu do wszystkich rodziców. Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas! Dziękuję za współpracę, życzliwość i pomoc.

KOMUNIKAT !

Szanowni Państwo! Drodzy rodzice !

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa oraz wejściem w dniu 31 marca 2020 roku Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

PRZYPOMINAMY!

Obowiązuje zakaz wychodzenia z domu osób do 18 roku życia bez opieki dorosłego. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. Odpowiedzialność dopilnowania przestrzegania tego zakazu ciąży na rodzicach. Policjanci zwracają szczególną uwagę na przemiszczające się dzieci i młodzież. Wszelkie zmiany jakie zostały wprowadzone podyktowane są bezpieczeństwem nas wszystkich, dbałością o nasze zdrowie i życie. Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!

Komendant Powiatowy Policji

w Wieruszowie