Wesołych, słonecznych wakacji, dobrego wypoczynku ! Do zobaczenia we wrześniu!

Projekty i programy edukacyjne

22 października 2014 18:02 | Projekty i programy edukacyjne

MAŁY MISTRZ

W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klasy pierwszej uczestniczą w ministerialnym programie „Mały Mistrz”, realizowanym na zajęciach wychowania fizycznego. Jego idą jest propagowanie aktywnej postawy dziecka. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności        i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Bloki te to: Rowerzysta-Turysta,  Saneczkarz-Narciarz - Łyżwiarz, Piłkarz,  Gimnastyk-Tancerz,  Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.

Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza