07 listopada 2015 20:02 | Projekty edukacyjne

Internetowy Teatr TVP w naszej szkole

W listopadzie 2014 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu „ Internetowy Teatr TVP dla szkół”, dzięki któremu możemy korzystać ze spektakli teatralnych przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii.

6 listopada wzięliśmy udział w przedstawieniu  „ Dziób w dziób” wyreżyserowanym   przez Zbigniewa Lisowskiego.

Sztuka ta była opowiadaniem o wróblu, który źle się czuł wśród swoich, nie miał żadnych wróblich kolegów. Pragnął więc zaprzyjaźnić się z grupą gołębi, stanowiących podwórkową bandę.

Mimo że był mały, niepozorny i początkowo bojaźliwy, uratował gołębie przed kotem. Co więcej i kota wyzwolił od sznurka , który zaczepili do jego ogona okrutni ludzie.

Wróbel okazał się prawdziwym bohaterem, wrażliwym na krzywdę. Nauczył ptaki, czym jest przyjaźń, oddanie i honor.

Przedstawienie Teatru Baj Pomorski  z Torunia  bardzo nam się podobało. Mogliśmy podziwiać  fantastyczne lalki, w tym lalkę- kota, która miała trzy metry.

11 grudnia uczestniczyliśmy w spektaklu  „ Biegnijcie do szopki, czyli Kolędariusz na Boże Narodzenie i Trzech Króli”. Było to widowisko kolędowe, pokazujące obrzędy związane

ze świętami.  Spektakl reżyserował Krystian Kobyłka.

Na scenie mogliśmy podziwiać grę aktorów i zobaczyć ciekawe lalki zaprojektowane

przez  Bogdana Cygana, przedstawiające postacie: Anioła, Diabła, Heroda, Trzech Królów, Maryi , Józefa i Dzieciątka Jezus. Po za tym widzieliśmy ludowe instrumenty, m.in. burczybasy.

W czasie spektaklu usłyszeliśmy różne znane  nam  kolędy.

To przedstawienie przygotowane zostało przez Śląski Teatr Lalki i Aktora „ Ateneum” z Katowic. Wprowadziło nas ono w świąteczny nastrój.

Ta sztuka też  zrobiła na nas duże wrażenie .

We wrześniu tego roku  ( 2015) obejrzeliśmy  spektakl pt. „ O krasnoludkach i sierotce Marysi”

na podstawie baśni M. Konopnickiej.  Wyreżyserował go  Jan Tomaszewicz.

Przedstawienie  wystawili aktorzy Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie. Udział w nim  wzięły też dzieci ze studia teatralnego.

Aktorzy przedstawiający baśniowe postacie mieli barwne, ciekawe kostiumy. Bardzo  podobała nam się  muzyka i scenografia. Mimo że sztuka trwała 120 minut, wcale się nie nudziliśmy.

Dobrze, że mogliśmy znów przenieść się w niezwykły świat teatru.

Internetowy Teatr TVP w naszej szkole