07 listopada 2015 20:03 | Projekty edukacyjne

„ Czytam sobie w bibliotece”

Nasza szkolna biblioteka zakwalifikowała się do projektu„ Czytam sobie w bibliotece”, dzięki czemu znaleźliśmy się wśród 900 bibliotek, które promują czytelnictwo wśród dzieci 5-8-letnich.

Dzięki uczestnictwu w akcji nasza  biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o książeczki  z serii „ Czytam sobie” z wydawnictwa Egmont .

We wrześniu  piętnaścioro dzieci w wieku 6-7 lat wzięło udział w spotkaniu z bibliotekarką szkolną, w czasie którego pani R. Nawrocka zapoznała dzieci z książeczką pt. „ Syrop maga Abrakabry”.

Wcześniej pani A. Broda – nauczycielka historii wyjaśniła dzieciom, kim był sułtan i pokazała budowle charakterystyczne dla kultury tamtego regionu.

Po rozmowie na temat treści książki dzieci tworzyły z gotowych sylab czarodziejskie słowa. Ta zabawa bardzo im się podobała.

 W listopadzie zajęcia  z młodszymi czytelnikami  ( pięciolatkami) przeprowadziła, na zaproszenie szkolnej bibliotekarki, pani Elżbieta Żłobińska, która pracuje w Bibliotece Pedagogicznej w Wieruszowie.

Bibliotekarka zapoznała dzieci z treścią książki „ Marta i ufoludek” , którą napisał Wojciech Widłak.

Po rozmowie na temat treści tej książki, młodzi czytelnicy wykonywali  ufoludki z materiałów ekologicznych . Wszyscy z zapałem przystąpili do pracy. Po pewnym czasie na regale pojawiła się wystawka zielonych stworków.

Później dzieci zajęły się kolorowaniem ilustracji przedstawiających bohaterów poznanej książeczki.

Wszyscy uczestnicy spotkań czytelniczych bardzo aktywnie brali udział w zajęciach. Podobały im się książeczki, które poznali i obiecali, że często będą odwiedzać bibliotekę.

Czytam sobie w bibliotece

Załączniki: