Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się 19 września 2019 r. (czwartek) o godz. 17.30.

Projekty i programy edukacyjne

26 czerwca 2018 16:09 | Projekty i programy edukacyjne

Program „Zadbaj o swoje płuca”

W roku szkolnym 2017/2018 przystąpiliśmy do kolejnej edycji wojewódzkiego programu profilaktyki gruźlicy " Zadbaj o swoje płuca".Udział w programie wzięli uczniowe klas I-VI.

Głównym celem programu było pogłębienie wiedzy o zagrożeniach wpływających na powstawanie chorób układu oddechowego

oraz kształtowania umiejętności zapobiegania tym chorobom.

Treści kształcenia zawarte w programie współgrały ze Szkolnym  programem  wychowawczo-profilaktycznym.

Poszczególne zadania wynikające z założeń programu realizowane były w większości na zajęciach lekcyjnych. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych formach pracy nad realizacją programu, poszerzały swoją wiedzę na tematy zawarte w treściach kształcenia ujętych w programie. Poznały zagrożenia wpływające na powstawanie chorób układu oddechowego, pogłębiły swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania, szkodliwości palenia tytoniu .

W czasie realizacji programu uczniowie wykonywali prace plastyczne, prezentacje multimedialne, oglądali filmy edukacyjne, przygotowali zdrowe kanapki. Wzięli również udział w konkursie "Warto dbać o zdrowie, bo..."zorganizowanym przez Sanepid.