Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się 14 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 17.30. Gościem spotkania będzie psycholog z PPP w Wieruszowie.

15 czerwca 2012 15:55

Szkolny Dzień Kibica - Kibicuję fair play

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Dzień Szkoły bez przemocy. W związku z hasłem przewodnim VI edycji programu: „Kibicuję Fair Play" związanym z rozgrywkami piłkarskimi EURO 2012 - 4 czerwca br. uczniowie naszej szkoły, po odsłuchaniu oficjalnego hymnu na Euro 2012, zostali poinformowani przez p. Jolantę Mortę, że w następnym tygodniu odbędzie się Szkolny Dzień Kibica, ognisko i konkursy na świeżym powietrzu . Każda klasa  miała na 13 czerwca wykonać plakat  związany z mistrzostwami w piłce  nożnej i przedstawić w nich swój sprzeciw nagannemu zachowaniu kibiców a jednocześnie  promować  ideę bezpiecznego kibicowania fair play.

Tydzień później, 13-ego czerwca, po trzeciej godzinie lekcyjnej zorganizowany został  apel, na którym uczniowie wysłuchali czytanego przez przedstawicieli SU kodeksu kibicowania Fair Play. Następnie przez 10 minut odbyła się sesja fotograficzna tych uczniów, którzy prezentowali strój kibica. Młodsze dzieci w tym czasie tańczyły do piosenki „Koko Koko Euro Spoko”. Później  panie pomogły swym wychowankom piec  kiełbaski. (Mieliśmy je piec przy ognisku, ale ze względu na deszczową pogodę, kiełbaski wylądowały na grillu). Należy przyznać, że były równie smaczne jak z ogniska.

W tym samym czasie rozgrywane były konkurencje sportowe zgłaszane wcześniej nauczycielowi wychowania fizycznego Cezaremu Cicheckiemu. Spośród dzieci biorących udział w konkursach zostali wyłonieni:

- Mistrz rzutów karnych: Piotr Kacyna,

- Najlepszy bramkarz: Dominik Prymas.

Pani Jolanta Morta na zakończenie tego szczególnego dnia zaproponowała  stworzenie łańcuszka pomocnych dłoni. Każdy uczeń mógł odrysować swoją rękę i napisać na niej swoje imię  i nazwisko. Łańcuszek pomocnych dłoni został powieszony na naszym górnym korytarzu szkolnym.

opr. Emilia Kołodziej