Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się 14 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 17.30. Gościem spotkania będzie psycholog z PPP w Wieruszowie.

21 czerwca 2012 18:18

Najmłodsi w Krasiejowie...

18 czerwca br. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z rodzicami i opiekunami p.Mirosławą Sienkiewicz i p. Karoliną Przysiewek udały się na wycieczkę do największego w Polsce i w  Europie Juraparku w Krasiejowie.

Zwiedzanie Parku rozpoczęły od odwiedzenia niesamowitego Tunelu Czasu,do którego wjechały tzw."ciuchcią". Tam przeniosły się w czasy, gdy jeszcze nie istniała ziemia i poznały kolejne etapy kształtowania się jej. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu rozpoczęły spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej. Obejrzały 70 gatunków, około 200 modeli gadów i płazów. Na trasie zwiedziły też Pawilon Muzealny, w którym przez przeszkloną podłogę mogły oglądać skamieniałości triasowych płazów i gadów. Po przejściu całej ścieżki edukacyjnej udały się do Prehistorycznego Oceanarium, gdzie przez specjalne okulary mogły oglądać świat podwodnego życia ogromnych gadów, a nawet przeżyć chwilę grozy podczas ataku prehistorycznego gada. Po wyjściu z oceanarium dzieci zostały zaproszone na warsztaty paleontologiczne, podczas których wcieliły się w rolę paleontologa i z gipsowego bloku za pomocą dłutka i pędzelka wydobywały "szkielet" dinozaura. Po tak wyczerpującej pracy cała grupa udała się na obiad. Po posiłku wszyscy z wielką radością udali się do Parku Rozrywki, gdzie można było korzystać z różnych automatów do gier, dmuchanych zjeżdżalni, kolejki szynowej, basenu z kulkami, wielu karuzel oraz toru samochodowego. Wielkim powodzeniem cieszył się również plac zabaw z wielką zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową, licznymi huśtawkami i innymi atrakcjami. Na koniec pobytu w Parku był czas na kupno pamiątek. I tak pełni wrażeń i  zadowolenia przedszkolaki wróciły do domu.