Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się 14 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 17.30. Gościem spotkania będzie psycholog z PPP w Wieruszowie.

22 czerwca 2012 18:24

Dzień Dziecka w Byczynie ...

Dnia 8 czerwca br. Rada Rodziców zorganizowała dla wszystkich uczniów naszej szkoły  wyjazd  do grodu rycerskiego w Byczynie z okazji Dnia Dziecka. Gród jest drewnianą budowlą stylizowaną na średniowieczny ostrówek, która zaprasza przez cały rok turystów ciekawych historii i tradycji nie tylko średniowiecznej. Zbudowany jest na wyspie i otoczony naturalną fosą. W pobliżu nie ma żadnych zakładów przemysłowych, dlatego mogliśmy cieszyć się i odpoczywać w zaciszu, na łonie przyrody. W grodzie znajduje się zbrojownia, muzeum tortur, karczma, stajnia, a także pokoje gościnne. Po przekroczeniu drewnianej bramy przenieśliśmy się w odległe czasy. Turyści przyjeżdżający tam mogą liczyć na niebanalną rozrywkę i ucieczkę od codziennej rzeczywistości. Na początku  wszyscy uczniowie, również przedszkolaki, mogli spróbować pisać piórem.Okazało się, że nie jest to takie łatwe, pomimo tego znalazło szerokie zainteresowanie. Następnie strzelaliśmy z łuku pod okiem przemiłej instruktorki.Najciekawszym zajęciem było rzucanie nożami do celu. Była przy tym niezła zabawa. Później odwiedziliśmy zbrojownię. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat średniowiecznego rycerstwa. Każdy miał okazję przymierzyć zbroje  rycerskie. Weszliśmy także do sali tortur. Niedowierzaliśmy, że człowiek potrafił wymyślić takie przyrządy by przy ich użyciu  znęcać się nad innymi. Później odbyło się ognisko. W tym czasie podziwialiśmy kozy, pieski a także lamę. Po zjedzeniu kiełbasek uczniowie zakupili sobie pamiątki. Były to noże z drewna, łuki, bransoletki,naszyjniki, a także kolczyki. Na koniec obejrzeliśmy krótki film o historii powstawania grodu. Prezentacja ta była bardzo ciekawa. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Mamy nadzieję, że będziemy mogli odwiedzić to wspaniałe miejsce ponownie!

opr. Sandra Fidelak, kl. VI