26 września 2012 15:28

Warsztaty dziennikarskie w naszej szkole

19 września br. nasza szkoła gościła Sławomira Rajcha - redaktora naczelnego tygodnika „Kulisy Powiatu”Wieluń, Wieruszów, Pajęcznno oraz dziennikarza Michała Wilczyńskiego z redakcji w/w gazety.

Zapoznanie z pracą dziennikarza i zasadami obowiązującymi w tym zawodzie to główny cel 3- godzinnych warsztatów. W czasie zajęć  przeważała praca w zespołach.  Uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli listy działań dziennikarza w zaistniałych zdarzeniach, np. podczas kradzieży, wypadku, itp. Spotkanie  przebiegało w miłej, przyjaznej, wesołej atmosferze.  Inicjatorem warsztatów była p.Jolanta Mortaopiekun koła dziennikarskiego działającego w naszej  szkole. Było to pierwsze tego typu spotkanie - ale nie ostatnie. Dzięki uprzejmości redaktora p. Sławomira Rajcha, w drugim półroczu nauki  młodzi dziennikarze poznają  jeszcze więcej tajników sztuki dziennikarskiej. Na zakończenie spotkania uczniowie gromkimi brawami podziękowali za spotkanie, autografy, plakaty i gazety –„Kulisy Powiatu”.

Wiedza z zakresu dziennikarstwa zdobyta podczas zajęć rozszerzyła zakres umiejętności młodych redaktorów. Będzie na bieżąco wykorzystywana w pracy koła dziennikarskiego, a w przyszłości pomoże im w kontynuowaniu nauki na pozostałych etapach kształcenia. Na pewno zajęcia te w znacznym stopniu przybliżyły dzieciom zawód dziennikarza.

Warsztaty dziennikarskie w naszej szkole