21 października 2012 21:58

Uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów - 19 X 2012r.

19 października 2012r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów.W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I.

Punktualnie o godzinie 11:05  Pani Dyrektor Aleksandra Walczak powitała nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I, którzy zaprezentowali program artystyczny. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet flagowy szkoły.

Pasowania nadszedł czas,
będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
że się bardzo postaramy.
pilnie świat poznawać,
dobry przykład innym dawać,
być pomocnym w domu, w szkole
i wypełniać ucznia rolę.
Ślubuję uroczyście!
Nauczycieli szanować,
do lekcji się przygotowywać,
działać na rzecz swojej szkoły,
być uprzejmym i wesołym.

Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor "specjalnym ołówkiem" - było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Następnie wysłuchali krótkiego wystąpienia uczniów klasy II, którzy zachęcali swych młodszych kolegów i koleżanki do oszczędzania w SKO.

Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty ufundowane przez swoich rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Ps. Podczas uroczystości Ślubowania Pierwszoklasiści złożyli również przyrzeczenia ekologiczne, które włożyli do butelki i zakopali w naszym szkolnym ogródku dydaktycznym.

Uroczystość Ślubowania klasy I przygotowała p. Mirosława Sienkiewicz przy współudziale uczniów z klasy  II i V.

Ślubowanie Pierwszoklasistów - 19.10.2012r.